REALIZACJA PROJEKTU Z ZAKRESU REHABILITACJI SPOŁECZNEJ – MOPR I PFRON

Fundacja Wyspa Skarbów realizuje wraz z MOPR w Gdańsku  zadanie publiczne – dofinansowane ze środków PFRON– wspierające rehabilitację społeczną osób z niepełnosprawnością.

Organizujemy wyjazdy edukacyjno-terapeutyczne, które będą jednocześnie wyjazdami i spotkaniami integracyjnymi dla całych Rodzin. Poza tym, aby oswoić niepełnosprawność pełnosprawnym członkom społeczności, chcemy edukować i pokazywać, iż osoba niepełnosprawna pragnie być postrzegana jako pełnowartościowy członek społeczności i może uczestniczyć w różnych aktywnościach.

Poprzez wyjazdy chcemy włączyć Rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi w życie społeczności lokalnych. Takie wyjazdy są również potrzebne Rodzicom/Opiekunom – są dla nich zachętą, żeby zobaczyli, że mogą spędzać czas ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi w ciekawy, nietuzinkowy sposób. 
Pierwszy wyjazd odbył się w zagrodzie „ U Młynarza” w Mokrym Dworze (na terenie Żuław Gdańskich). Dzieci wraz z rodzicami miały okazję zapoznać się z codziennością mieszkańca dawnej wsi oraz samodzielnie doświadczyć wybranych aktywności z jego życia. 

Uczestnicy warsztatów uczestniczyli w procesie powstawania pieczywa: własnoręczne przygotowywanie bułeczek, które zostały wypieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

Dzieci i Rodzice zapoznali się i swobodnie przebywali pośród mieszkańców zagrody, którymi są owce, kozy, koźlęta, kaczki, gęsi, osły, koty. Osoby chętne mogły pogłaskać wybrane zwierzęta oraz nakarmić je przygotowanymi przysmakami.

W czasie wolnym, dzieci mogły skorzystać z Niecodziennego Placu Zabaw, na terenie którego stworzone zostały tradycyjne gry w rozmiarze XXL.

Skip to content